• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu również nasz szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Za otrzymane środki finansowe zakupiliśmy między innymi

1. Kamerę Sportową GoPro HERO9 black z wyposażeniem,
          2. Statyw Manfrotto (MK190XPRO3-3W, 3 sekcje, aluminiowy, kolumna 90 st. głowica 3-kierunkowa MHXPRO-3W),
          3. Gimbal DJI OM 5 (Osmo Mobile 5) biały,
          4. Zestaw lamp studyjnych Quadralite Move X 300 + Zestaw akacesoriów GlareOne,
          5. Drukarkę 3D Banach School z pakietem dydaktycznym i zapasem filamentu,
          6. BeCreo - zestawy z mikrokontrolerem,
          7. Stację lutowniczą HOT AIR z grotem 2w1 Solder
          8. Bezprzewodowe mikrofony nauszne

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

• Podczas zajęć kółka informatycznego powstały pierwsze wydruki 3D w drukarce Banach. Na kolejnych zajęciach uczniowie będą tworzyć własne biblioteki projektów 3D, korzystając z gotowych wzorów dostępnych w Internecie.

Poniżej kilka zdjęć z zajęć.

• Szkolne studio fotograficzne

• 25 października 2022 r. sala gimnastyczna zamieniła się na chwilę w studio fotograficzne. Wszyscy chętni uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoimi koleżankami lub kolegami. Uczennice klasy ósmej stanęły za obiektywami aparatów fotograficznych, zaś o odpowiednie światło zadbały lapy studyjne zakupione w ramach projektu. Powstało wiele bardzo ciekawych zdjęć.

• Żywe obrazy

• W ramach laboratoriów przyszłości, na lekcji plastyki uczniowie odtwarzali obrazy wielkich mistrzów sztuki. Poniżej prezentujemy najlepiej wykonane zadania, sfotografowane z wykorzystaniem lamp studyjnych, zakupionych w ramach programu.