• Świetlica

• II półrocze 2019/2020

• W tym roku zima jest bardzo łaskawa i nie rozpieszcza nas śniegiem. Gdy pogoda za oknem nie dopisuje, dobrej zabawy w świetlicy nikt nam nie zepsuje. W naszej świetlicy zawsze „świeci słońce” i dzieje się coś ciekawego. Razem się bawimy, uczymy, śpiewamy i tańczymy miło spędzając razem czas.

Na naszych zajęciach wykonujemy fantastyczne prace z nietypowych materiałów, poznajemy nowe techniki plastyczne, materiały, poszukując inspiracji do tworzenia „coś z niczego”. Nasze hasło "Nie wyrzucaj! wykorzystaj!".

Nie może oczywiście zabraknąć zajęć sportowych podczas, których nie tylko świetnie się bawimy ale także poprawiamy naszą kondycję fizyczną.

• Jesień w świetlicy

• Kolorowa jesień była inspirującą porą roku do różnego rodzaju zajęć w naszej świetlicy. Dzieci zbierały kolorowe liście, kasztany, żołędzie, a czas w naszej świetlicy spędzaliśmy, wykonując prace plastyczne inspirowane tą piękną porą roku.

Ponadto dzieci spędzały mnóstwo czasu na świeżym powietrzu i nie miały czasu na nudę.

• Zima w świetlicy

• Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Od pierwszych dni towarzyszy nam nastrój wyczekiwania, najpierw na przybycie ulubionego świętego – Mikołaja, a następnie na ulubione święta – Bożego Narodzenia. Odliczając dni do tych szczególnych chwil tworzymy różnorodne prace plastyczne oraz ozdoby świąteczne, co daje dzieciom wiele radości! Rozmawiamy o pięknych zwyczajach i tradycjach tych świąt, śpiewamy pastorałki i kolędy. Ponadto rozwiązujemy bożonarodzeniowe zagadki i  łamigłówki.

A teraz z niecierpliwością czekamy na śnieg. Dużo dużo śniegu z którego ulepimy bałwana.