• Gwiazdozbiory dla dzieci

• 17. 12. 2021 r.

W dniu 17 grudnia uczniowie klasy VII  i VIII  pod kierownictwem pani Marii Bajek  zorganizowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas 0-3  warsztaty o gwiazdozbiorach. Uczniowie klas starszych  przygotowali  piękne plakaty konstelacji oraz upiekli ciasteczka w kształcie gwiazdek  dla każdego uczestnika spotkania. Warsztaty rozpoczęły się wykładem  na temat astronomii, potem uczniowie podziwiali na suficie sali najważniejsze gwiazdozbiory. Podsumowaniem wykładu był film ,,Gwiazdozbiory: Zwierzęta”.  Warsztaty zakończyły się w hali sportowej, gdzie uczniowie układali gwiazdozbiory , a  następnie sami wcielili się w gwiazdy, dzięki czemu pojawiły się Duża i Mała  Niedźwiedzica, Orion, Byk i  Kasjopea. Nietypowa lekcja fizyki wszystkim bardzo się podobała.