• Regulamin Konkursu

na „Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”.

Organizator: Katarzyna Majowicz

Temat Konkursu:

Tematem konkursu jest interpretacja tytułowego hasła „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”.  Zadaniem uczestników jest przedstawienie nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci kartki świątecznej.

Celem konkursu jest:

• propagowanie kultywowania tradycji obdarowywania się kartkami świątecznymi,
            • kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia,
            • podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych,
            • rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej,
            • konkurs stwarza okazję do indywidualnej działalności artystycznej

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Kamieniu Krzywej Wsi.

2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną kartkę,  autorem kartki zgłoszonej do konkursu może być tylko 1 osoba.

3. Organizator przewiduje wprowadzenie kategorii klasyfikacyjnej uczestników:

a) uczniowie klas 0 – III

b) uczniowie klas IV – VIII

4. Uczestnicy konkursu przygotowują kartkę świąteczną dowolną techniką, kartka  może  zawierać treści życzeń .

5. Format pracy nie może być większy niż A5 (po złożeniu).

6.  Prace należy składać do dnia 15 grudnia 2023 roku organizatorowi lub wychowawcy klasy.

7. Prace konkursowe proszę na odwrocie podpisać ołówkiem (imię, nazwisko i klasa)

Ocena prac i zasady przyznawania nagród

1. Organizator przewidział w Konkursie nagrody za zajęcie I, II i III miejsca
            w  poszczególnych grupach wiekowych.

2. Prace konkursowe będzie oceniała Komisja Konkursowa .

3. Kryteria oceny:

• zgodność z tematem,
            • poziom artystyczny wykonanej pracy,
            • oryginalność, pomysłowość, niepowtarzalność, estetyka wykonania,
            • stopień nawiązania do tradycji.

4. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę i dyplom pamiątkowy.

5. Prace zgłaszane do konkursu nie będą zwracane.

6. Wszystkie prace konkursowe zostaną przekazane dzieciom z domu dziecka „Podleśna Przystań” w Stalowej Woli.

• Dzień tolerancji

• 16 listopada 2023 r.

Kalendarz podpowiada, że  16 listopada jest Międzynarodowym Dniem Tolerancji. Temat poważny? Jak najbardziej, ale skoro mowa o tolerancji, to pod egidą  znaczenia tego pojęcia Samorząd Uczniowski naszej szkoły udowodnił, że o tolerancji można też na wesoło. Ta harmonia w różnorodności przełożyła się na rewię kostiumową z cyklu „Ciekawy dzień”. Korytarze szkolne zapełniły się wróżkami i czarownicami, smerfami i Klakierami, jednorożcami i konikami, policjantkami , strażakami i Batmanami. Indianka podziwiała strój kowbojki , a rycerz doceniał wygląd giermka. Uśmiech zaś towarzyszył wszystkim. Ten „tolerancyjny” dzień sfinalizowany został słodkimi smakołykami. (Opr. Joanna Pieniek)

• 10 listopada 2023 r.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

Dzisiaj wielka jest rocznica -
            Jedenasty Listopada!
            Tym, co zmarli za Ojczyznę,
            hołd wdzięczności Polska składa

10 listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.  "Aktorzy" tej pięknej  uroczystości stanęli na wysokości zadania.  Swoim zaangażowaniem i  postawą, sprawili, że akademia była wyjątkowa i niepowtarzalna.

(Opr. Marta Oczkowska)

• Dyktando Niepodległościowe

• 8-9 listopada 2023 r.

W tych dniach uczniowie klas IV-VIII zaproszeni zostali do udziału w Dyktandzie Niepodległościowym  „Po polsku o historii”, którego celem było rozwijanie dociekliwości poznawczej uczniów i ich językowych umiejętności, popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. Zwycięzcy zmagań ortograficznych otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a zasłużyli na nie: Wiktoria Laufer – kl. IV; Lena Płoch – kl.V; Kamil Kuryś – kl.VI; Anna Spieczny – kl.VII; Łukasz Piersiak – kl.VIII

• XXI Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej w Górnie

• 30 października 2023 r.

Piosenka religijna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczennic naszej szkoły. Dziewczynki należące do scholi prowadzonej przez również naszą absolwentkę Natalię Surdykę miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas XXI Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej zorganizowanego przez Zespół Szkół w Górnie. Kasia Janiec wyśpiewała sobie I miejsce, Amelka Hamryszczak uplasowała się na III lokacie, natomiast Marcelinka Zaguła zdobyła wyróżnienie. A więc „Śpiewaj, duszo ma…”, bo „Ten, kto śpiewa, dwa razy się modli”(św. Augustyn). (Opr. Joanna Pieniek)

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

• 4 września 2023 r.

Wrzesień, wrzesień