• Dzień przebierańców

• 30 listopada 2022 r.

30 listopada odbył się ‘’Dzień przebierańców’’ zorganizowany przez samorząd szkolny. Uczniowie wszystkich klas bardzo zaangażowali się w tę inicjatywę. Z każdej klasy została wyłoniona osoba, której przebranie było najbardziej oryginalne. Niewątpliwie tego dnia korytarze naszej szkoły wyglądały inaczej niż zazwyczaj. (Wiktoria Łach)

• SPOTKANIE Z TRIATHLONISTĄ

• 28 października 2022 r.

Z inicjatywy pana dyrektora 28 października uczniowie naszej szkoły mieli wielką przyjemność spotkania się z przesympatycznym i bardzo pogodnym człowiekiem panem Piotrem Bałutem, który trenuje triathlon.  Triathloniści to ludzie z charakterem. Bo istotnie trzeba być niezwykle zdyscyplinowanym by przepłynąć kilka kilometrów, pokonać dystans na rowerze i przebiec kilkadziesiąt kilometrów. Ta dyscyplina wymaga nie tylko świetnego przygotowania fizycznego ale również bycia rozsądnym i podejmować dobre decyzje w trakcie wyścigu podczas, którego panują różne warunki atmosferyczne. Pan Piotr niezwykle ciekawie opowiadał o triathlonie, treningach i o swoich sukcesach, zaprezentował też sprzęt sportowy, którym posługują się triathloniści. Młodsi i starsi uczniowie słuchali z ogromnym zainteresowaniem i zadawali panu Piotrowi mnóstwo pytań.  Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani upominkami. (M.Oczkowska)

• Pasowanie uczniów klas pierwszych

• 18 października 2022 r.

18 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. W tym dniu  jedenaścioro uczniów klasy pierwszej zostało oficjalnie przyjętych do grona uczniów szkoły. Pod kierunkiem wychowawczyni Edyty Rurak nasi wychowankowie pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonał dyrektor szkoły Sławomir Ożóg. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Kamieniu Krzywej Wsi. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów obecny na uroczystości Wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel. Pan wójt pochwalił umiejętności najmłodszych uczniów, życzył im samych sukcesów i miłych chwil spędzonych w szkole. Pani Justyna Rozlazły, w imieniu rodziców uczniów klasy pierwszej, złożyła serdeczne podziękowania na ręce dyrektora i wychowawczyni. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekły być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Nie ulega wątpliwości, że uczniowie będą starali się swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów i samych radosnych chwil. (Edyta Rurak)

• Z wizytą na dyniowej farmie

• 27 października 2022 r.

Piękna złota jesień to dobry pretekst, aby wykorzystać ten czas na spacery i plenerowe atrakcje. I w taki piękny, ciepły i słoneczny dzień 27 października uczniowie klasy drugiej wybrali się na spacer na farmę dyniową, która znajduje się w naszej miejscowości. Właścicielką farmy jest niezwykle miła i uśmiechnięta pani Ania Rząsa.  Dyniowe gospodarstwo to nie tylko dekoracje, to ogród pełen ziół i unoszącego się zapachu lawendy. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem poznawały i doświadczały  smaku i zapachu różnych ziół, które rosną na farmie. Gry, zabawy i ognisko były dopełnieniem miło spędzonego czasu.  (M.Oczkowska)

• DEN

• 14 października 2022 r.

"Dziś chcemy wyśpiewać Wam życzenia. Z serc naszych płynie dzisiaj pieśń. Przyjmijcie ją tak, jak ziemia ciepły deszcz. Niech zakwitną bukiety naszych serc,,. Słowami takiej piosenki - 13 października 2022r. społeczność Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Kamieniu Krzywej Wsi rozpoczęła świętowanie Dnia Edukacji Narodowej. Obchody uświetniły wiersze i piosenki w wykonaniu trzecioklasistów.

Podczas uroczystości  dzieci  dziękowały wierszem i piosenką wszystkim pracującym na co dzień w obszarze edukacji, ale również tym, którzy edukację wspierają. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności artystyczne, recytatorskie oraz  nauczyć się, jak ważne jest wyrażenie uczuć przywiązania i wdzięczności wobec ludzi, od których doświadczamy dobra i pomocy. Po części artystycznej przyszedł czas na rozdanie nagród Wójta i Dyrektora. Wraz z pamiątkowymi dyplomami nagrody odebrali pracownicy, którzy w sposób szczególny, poprzez osobiste zaangażowanie, przyczyniali się w ubiegłym roku szkolnym do podnoszenia jakości pracy szkoły. (Krystyna Łach)

• Patriotyczna Droga Krzyżowa

• 22 września 2022 r.

22 września uczniowie naszej szkoły wraz z dyrektorem wzięli udział w XVIII Patriotycznej Drodze Krzyżowej w Trzebusce. O godz. 9:00 w tamtejszym kościele parafialnym rozpoczęło się nabożeństwo, podczas którego rozważano stacje Drogi Krzyżowej, odmawiano różaniec oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wszystko to w odniesieniu do wydarzeń sprzed 78 lat. Później nasi uczniowie wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie, którymi opiekowała się pani dyrektor Małgorzata Januszewska, odwiedzili miejsce, w którym znajdował się obóz NKWD oraz miejsce straceń w turzańskim lesie. (S. Ożóg)