• Powiatowy konkurs "Ozdoba na Boże Narodzenie"

• Dwoje uczniów naszej szkoły, Milena Rzeszutek i Dawid Rzeszutek, wzięło udział w konkursie "Ozdoba na Boże Narodzenie" zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Wykonane przez nich prace ozdobią choinkę w siedzibie Starostwa. Za udział w konkursie Milena i Dawid otrzymali nagrody. Serdecznie gratulujemy!

• 6 grudnia 2023 r.

I w tym roku św. Mikołaj bezbłędnie odnalazł drogę  do naszej szkoły. Odczytujemy to w ten sposób, że uczniowie byli bardzo grzeczni. Podekscytowani czekali od rana na jego wizytę. Dla każdego znalazł się prezent wprost z Mikołajowego wózka.

• Charytatywna działalność uczniów

• Wyrazy uznania należą się dwóm uczennicom naszej szkoły; Karolinie Chamot -kl. V i Karolinie Krzyś – kl. VII, które z własnej inicjatywy podjęły trud szydełkowania, dziergania na drutach włóczkowych przytulanek. Ich charytatywna działalność ukierunkowana była na pomoc „naszej braci mniejszej”. Fundusze ze sprzedaży rękodzieła dziewcząt zasiliły budżet schroniska dla zwierząt „Kundelek”.

„Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta”(Immanuel Kant)

• Wizyta w GCKSiR

• 23 listopada 2023 r.

23 listopada uczniowie klasy 7 i 8 naszej szkoły odpowiedzieli na zaproszenie GCKSiR w Kamieniu na przedstawienie pt. "Jak Lolek został świętym". Starsi koledzy i koleżanki z liceum i szkoły branżowej I stopnia zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie na scenie nowego Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji. Ich wysiłek został doceniony gromkimi brawami, na które w pełni zasłużyli.

• Pokaz „Zaelektryzowani”

• 23 listopada 2023 r.

23 listopada 2023r. „zaelektryzowaliśmy” się pokazem doświadczeń chemicznych i fizycznych. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję sprawdzić empirycznie , dlaczego np. woda nie wylewa się z odwróconego słoika. Dowiedzieli się, co wpływa na stan skupienia azotu. Zobaczyli szybkie unoszenie się balonu wypełnionego helem i usłyszeli, jak działa ten gaz na tembr głosu człowieka. Były również eksplozje, płomienie i mgła na żądanie. Młodsi obserwatorzy poczuli się , jak w świecie magii. Starsi zaś racjonalnie  wyjaśniali przeprowadzane eksperymenty. „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.” (Stefan Żeromski)