• Koncert kolęd i pastorałek

• 16 stycznia 2024 r.

16 stycznia 2024 r. kolędowaliśmy wspólnie z Radą Rodziców i przedstawicielami Samorządu Gminy Kamień. Nasi uczniowie zaprezentowali wiele  wybranych przez siebie kolęd i pastorałek. W polskim dorobku kulturowym zachowało się ich ponad 500. W XIX wieku rozpoczęto na większą skalę ich zbieranie i zapisywanie. Najstarsza zachowana polska kolęda, pochodząca z 1424 r., zaczyna się od słów „Zdrów bądź, królu anielski. Nie zabrakło także życzeń podbarwionych nutą ludowości:

„Daj wam, Boże, pełno wszędzie: i w komorze, i na grzędzie.

Żebyście tu mieli dostatku wszelkiego w chałupie i w stodole.

Żeby się wam zewsząd lały obfitości zdroje:

w każdym kątku po dzieciątku, a na piecu troje .

I te wszystkie urodzaje, co nam Pan Bóg z nieba daje.”

• Podsumowanie konkursu plastycznego

• W grudniu 2023r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa” organizowany przez p. Katarzynę Majowicz. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Prace plastyczne oceniane były przez komisję konkursową w dwóch kategoriach wiekowych. Kategoria I – klasy 0 -III, kategoria II – klasy od IV do VIII. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 22. 12. 2023 r. na uroczystej akademii
            z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria I

1 miejsce: Gracjan Sroka kl. II

2 miejsce: Milena Rzeszutek kl. II

3 miejsce: Łucja Bednarz kl. I

Kategoria II

1 miejsce: Dawid Rzeszutek kl. V

2 miejsce: Kinga Sączawa kl. VI

3 miejsce: Gabriel Kalmuk kl. V

Uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki a zwycięzcy nagrody. Wszystkie prace konkursowe zostały przekazane dzieciom z Domu Dziecka „ Podleśna Przystań” w Stalowej Woli. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 17 listopada 2023 r. nasza szkoła przystąpiła do XIII Edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Wszyscy uczniowie klas III - VIII zmagali się z zadaniami matematycznymi. Egzamin tabliczki mnożenia został przeprowadzony w formie pisemnej, który pozwolił wyłonić „Ekspertów Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując przykłady mnożenia na czas. Wszyscy uczestnicy, którzy bezbłędnie wykonali zadania  otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Ekspertami Tabliczki Mnożenia w naszej szkole zostali:

1. Gabriela Łach kl. III

2. Jan Majka kl. III

3. Przemysław Przybysz kl. V

4.Gabriel Kalmuk kl. V

5. Kamil Kuryś kl. VI

6. Kinga Sączawa kl. VI

7.Antoni Misiak kl. VI

Koordynatorem tego przedsięwzięcia była p. Katarzyna Majowicz.

Drugi etap obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się 22 listopada 2023 r. Konkurs polegał na mnożeniu liczb poprzez rysowanie prostych,  przeznaczony był dla uczniów klas IV- VIII. Do rywalizacji zgłosiło się siedmioro uczniów.

Mistrzami mnożenia liczb poprzez rysowanie prostych zostali: Kinga Sączawa z kl. VI i Adam Surdyka z kl. VIII. Organizatorem konkursu była p. Małgorzata Cieśla.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w obu konkursach.