• Zbiórka dla Ukrainy

• Szanowni Mieszkańcy sołectwa Krzywa Wieś, drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

Pragnę przekazać, że Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w porozumieniu z Parafią pw. św. Maksymiliana Kolbe od poniedziałku do piątku będzie prowadziła zbiórkę żywności, środków czystości oraz innych artykułów dla uchodźców z Ukrainy. Najlepszą metodą wychowania młodego człowieka jest dobry przykład. Mamy sposobność, aby w tym tragicznym czasie dla naszych sąsiadów pokazać swe dobre serce.

Potrzebne są:

- środki higieny osobistej: ręczniki papierowe, pieluchy, podpaski, szampony, mydła i żele do mycia, pasty i szczoteczki do zębów.

- żywność (mająca długi termin przydatności do spożycia), np. makarony, kasze, ryż, cukier, konserwy, kawa, herbata, owoce/warzywa w puszkach, mleko UHT, zupki i mleko w proszku dla dzieci, soki w kartonach, woda mineralna,

- ręczniki, poduszki, koce oraz śpiwory,

- materiały opatrunkowe,

- bielizna damska, męska i dziecięca,

- wózki dziecięce oraz nosidełka.

Artykuły te można przynosić do szkoły od godz. 7:30 do 16:00 lub też na miejscową plebanię w czasie określonym przez ks. proboszcza. Dary zostaną rozdysponowane przez rzeszowski Caritas.

Serdecznie pozdrawiam i proszę o zaangażowanie.

Sławomir Ożóg