• Doradztwo zawodowe

• 18 maja 2023 r. w szkole w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie informacyjno-promocyjne ósmoklasistów z pracownikiem Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP z Rzeszowa. W czasie spotkania uczniowie przypomnieli sobie o możliwych ścieżkach kształcenia po ukończeniu klasy ósmej. Dowiedzieli się o aktualnym zapotrzebowaniu na rynku pracy, propozycje pracy dla młodych ludzi, zapoznali się z zawodami deficytowymi, nadwyżkowymi i zawodami  równoważnymi. Prowadząca przedstawiła ,,Barometr zawodów” czyli ciekawe zawody przyszłości. Uczniowie zaprezentowali swoje propozycje dalszej nauki oraz uzupełnili kwestionariusz dotyczący atutów wybranej szkoły według podanych kryteriów. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze. A teraz przed nimi egzamin ósmoklasisty za który trzymam kciuki i życzę dostania się do wymarzonej szkoły średniej.

Powodzenia M. Rurak

• Nietypowe zadanie z fizyki

•

Uczniowie klasy 8 mieli dwa tygodnie na wykonanie jednego z urządzeń elektrycznych: elektromagnesu, silnika lub dzwonka elektrycznego. Wykonując to zadanie, mogliśmy poczuć się jak prawdziwi wynalazcy. Pobudziliśmy wyobraźnię, jednocześnie pogłębiliśmy swoją wiedzę o elektromagnetyzmie. Zadanie domowe nie było łatwe, ale sprawiło nam wielką przyjemność oraz satysfakcję.

Zuzanna Szcząchor  uczennica klasy 8