• Spotkanie z Biskupem

• 16 lutego 2023 r.

16. 02. 2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego w towarzystwie ks. dziekana Jerzego Uchmana, ks. Bogdana Przybysza oraz Wójta Gminy Kamień p. Ryszarda Bugla.

Na wstępie nauczycielka naszej szkoły p. Marta Oczkowska powitała Jego Ekscelencję i przybliżyła kilka najważniejszych faktów z życia społeczności szkolnej, podkreślając dobrze układającą się współpracę z parafią i znaczącą rolę ks. proboszcza Piotra Kuźniara w procesie edukacyjno-wychowawczym.

Nasi uczniowie zaprezentowali się przed czcigodnym gościem w montażu słowno- muzycznym, nawiązującym do postaci patrona szkoły – bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Natomiast uczennice kl. 8 wystąpiły z krótkim koncertem skrzypcowym, ujawniając swoje umiejętności zdobyte w Szkole Muzycznej I stopnia w Kamieniu.

Mieliśmy też przyjemność wysłuchać opowieści ks. biskupa o jego znajomości z błogosławionym ks. Jerzym. Następnie pan Wójt R. Bugiel podkreślił w swoim przemówieniu, jak ważna jest dla niego edukacja i dobro dzieci.

Ostatnim punktem wizyty duszpasterskiej było spotkanie z Radą Rodziców, nauczycielami i lokalnymi władzami samorządowymi.

(M. P.)

• Spotkanie z piosenką religijną

• 14 lutego 2023 r.

14. 02. 2023 r. uczennice klasy III naszej szkoły: Amelia Hamryszczak, Wiktoria Laufer i Marcelina Zaguła brały udział w XXVI Spotkaniu z Piosenką Religijną pod hasłem "KOCHANY BRACIE, KOCHANA SIOSTRO". Był to konkurs wojewódzki zorganizowany w Kamieniu Prusinie. Wykonawczynie zaśpiewały pieśń pt: "Powiedz ludziom, że kocham ich". Utwór skłania nas do refleksji na temat miłości Boga do ludzi. Podsumowaniem występu były dyplomy i nagrody.

• Wieczór z astronomią

• 13 stycznia 2023 r.

Dnia 13 stycznia uczniowie klasy ósmej i siódmej przybyli do szkoły na wieczór z astronomią. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać plakat o wybranym gwiazdozbiorze oraz prezentację multimedialną ukazującą informacje na temat kosmosu. Niestety zgromadzonym nie udało się zobaczyć gwiazdozbiorów na niebie. Mimo to spotkanie bardzo podobało się uczniom.

Hanna Rząsa, Zuzanna Szcząchor