• Zbiórka dla Ukrainy

          • Szanowni Mieszkańcy sołectwa Krzywa Wieś, drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

            Pragnę przekazać, że Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w porozumieniu z Parafią pw. św. Maksymiliana Kolbe od poniedziałku do piątku będzie prowadziła zbiórkę żywności, środków czystości oraz innych artykułów dla uchodźców z Ukrainy. Najlepszą metodą wychowania młodego człowieka jest dobry przykład. Mamy sposobność, aby w tym tragicznym czasie dla naszych sąsiadów pokazać swe dobre serce.

            Potrzebne są:

            - środki higieny osobistej: ręczniki papierowe, pieluchy, podpaski, szampony, mydła i żele do mycia, pasty i szczoteczki do zębów.

            - żywność (mająca długi termin przydatności do spożycia), np. makarony, kasze, ryż, cukier, konserwy, kawa, herbata, owoce/warzywa w puszkach, mleko UHT, zupki i mleko w proszku dla dzieci, soki w kartonach, woda mineralna,

            - ręczniki, poduszki, koce oraz śpiwory,

            - materiały opatrunkowe,

            - bielizna damska, męska i dziecięca,

            - wózki dziecięce oraz nosidełka.

            Artykuły te można przynosić do szkoły od godz. 7:30 do 16:00 lub też na miejscową plebanię w czasie określonym przez ks. proboszcza. Dary zostaną rozdysponowane przez rzeszowski Caritas.

            Serdecznie pozdrawiam i proszę o zaangażowanie.

            Sławomir Ożóg

          • Gwiazdozbiory dla dzieci

          • 17. 12. 2021 r.

             

            W dniu 17 grudnia uczniowie klasy VII  i VIII  pod kierownictwem pani Marii Bajek  zorganizowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas 0-3  warsztaty o gwiazdozbiorach. Uczniowie klas starszych  przygotowali  piękne plakaty konstelacji oraz upiekli ciasteczka w kształcie gwiazdek  dla każdego uczestnika spotkania. Warsztaty rozpoczęły się wykładem  na temat astronomii, potem uczniowie podziwiali na suficie sali najważniejsze gwiazdozbiory. Podsumowaniem wykładu był film ,,Gwiazdozbiory: Zwierzęta”.  Warsztaty zakończyły się w hali sportowej, gdzie uczniowie układali gwiazdozbiory , a  następnie sami wcielili się w gwiazdy, dzięki czemu pojawiły się Duża i Mała  Niedźwiedzica, Orion, Byk i  Kasjopea. Nietypowa lekcja fizyki wszystkim bardzo się podobała.  

             

          • W fabryce bombek

          • 7 grudnia 2021 r.

            „Mikołajkowy wyjazd” – 07.12.2021 r. uczniowie klas 0 – III, odwiedziły Fabrykę Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Zwiedzały fabrykę, zobaczyły jak wygląda produkcja bombek, brały udział w warsztatach – własnoręcznie ozdabiały bombki. Na pamiątkę dzieci otrzymały bombkę ze swoim imieniem.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada 2021 r.

            25 listopada każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków. Przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną - poznały historię święta,  bajki dawniej i dziś, imiona różnych misiów, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie", „Pokochaj Pluszowego Misia”. Brały udział w różnych zabawach ruchowych, plastycznych, konkursach, quizach, śpiewały  piosenki o misiach. Delektowały się również przysmakami w kształcie misiów: żelkami, petitkami lubisiami itp. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

          • Andrzejki

          • 24 listopada 2021 r.

            24 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Poznały istotę, zwyczaje i tradycje Dnia Św. Andrzeja. Dowiedziały się, że są różne sposoby, żeby przewidzieć, co nasz czeka w przyszłości. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy muzyce, pląsy i ciekawe konkursy. Zorganizowano również słodki poczęstunek, który przygotowały mamy dzieci.  Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

          • Ślubujemy!

          • 7 października 2021 r.

            Dnia 7 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Kamieniu Krzywej Wsi. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Wykazali się również wiedzą na temat przyrody i swojej ojczyzny. W towarzystwie dyrektora szkoły, księdza proboszcza, nauczycieli, uczniów oraz rodziców ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było pasowanie pierwszaków przez dyrektora pana Sławomira Ożoga. Po zakończeniu części oficjalnej na uczniów czekał poczęstunek oraz upominki przygotowane przez rodziców oraz dyrekcję. To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków naszej szkoły, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w naszych murach.

            (Edyta Rodzeń)

          • Wycieczka w Morgi

          • 4 października 2021 r.

            Korzystając ze słonecznej, pięknej pogody, 4 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Kamieniu Krzywej Wsi wybrały się na wycieczkę do lasu. Odwiedziliśmy tzw.   „Morgi” w Kamieniu Podlesiu. Głównym celem wyjazdu było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, zapoznanie ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Dzieci spacerowały leśnymi dróżkami, poznawały przyrodę, patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Miłym akcentem było również ognisko integracyjne, pieczenie kiełbasek, gry i zabawy sportowe przy domku myśliwskim „Knieja”. Przedszkolaki spędziły bardzo miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, jesiennej, malowniczej przyrody leśnej.

            (Ewa Nowak)

          • Śladami sławnych Polaków

          • 28 września 2021 r.

            W dniu 28 września 2021 r. 44 uczniów z klas IV – VIII ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Kamieniu Krzywej Wsi, pod opieką wychowawczyń p. M. Pisuli, p. M. Cieśli, p. G. Stolarz i przewodnictwem ks. P. Kuźniara, uczestniczyło w szkolnej wycieczce do Komańczy, Żarnowca, Korczyny oraz rezerwatu skalnego „Prządki”.

            Pierwszym punktem wspólnej wyprawy była Komańcza, gdzie znajduje się klasztor Sióstr Nazaretanek,  słynący z tego, że w latach 1955 – 56 przebywał w nim internowany przez władze PRL-u  Prymas Polski, bł. ksiądz kardynał Stefan Wyszyński. Od miejsca postoju zmierzaliśmy do klasztoru asfaltową droga, którą każdego dnia  podczas internowania przemierzał Stefan Wyszyński. Na miejscu z uczniami spotkała się miła i uśmiechnięta siostra–przewodniczka, która opowiadała ciekawe  historie związane  z pobytem księdza kardynała w tym miejscu. Następnie uczniowie  przeszli do klasztornego budynku, w którym odwiedzili  kaplicę oraz Izbę Pamięci, pełną pamiątek i zdjęć z pobytu kardynała w Komańczy.

            Stamtąd udaliśmy się do „Rogatego Gościńca”, gdzie zjedliśmy pyszny obiad i ruszyliśmy się w dalszą drogę. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Żarnowiec, gdzie zwiedzaliśmy muzeum Marii Konopnickiej. Muzeum tworzy dworek z XVIII wieku i zabytkowy park, które w 1903 r. przekazano Marii Konopnickiej w darze narodowym z okazji 25-lecia Jej pracy pisarskiej. Pani przewodnik zaprosiła nas do dworku, w którym podziwialiśmy kolekcję darów jubileuszowych ofiarowanych Konopnickiej, pomieszczenia mieszkalne z czasów pobytu poetki w dworku, a także pokój, pracownię i kuchnię.  Nasza uczennica Natalia miała możliwość zagrania na pianinie stojącym w jednym z pomieszczeń, czym wprawiła w zachwyt pozostałych uczniów. Na pamiątkę pobytu w tym pięknym miejscu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

            Z Żarnowca wyruszyliśmy do Pijalni Czekolady w Korczynie. Wszyscy mogliśmy pokosztować wspaniałych czekolad, pralin i trufli. Zapasy kalorii, które zrobiliśmy w pijalni czekolady, mogliśmy zużyć podczas zwiedzania rezerwatu skalnego „Prządki”, położonego pomiędzy Korczyną a wsią Czarnorzeki. To był niestety ostatni punkt naszej wycieczki. Uczniowie byli bardzo zachwyceni i wcale nie chcieli wracać do domu. Mamy nadzieję, że niedługo wyruszymy na kolejną wyprawę.

            (G. S.)

          • Wycieczka rowerowa

          • 15 września 2021 r.

            By zrekompensować uczniom czas pandemii, opiekun Samorządu Uczniowskiego, p. Józef Piróg zorganizował klasom VI -VIII wycieczkę rowerową do Wilczej Woli. Trasa wiodąca głównie przez lasy i pola oraz piękna, słoneczna pogoda pozwoliły uczestnikom w pełni cieszyć się urokami pięknej, polskiej jesieni. Na miejscu, w urokliwym lasku uczniowie wzięli udział w podchodach i bitwach o flagę pod czujnym okiem instruktorów paintballa. Po mile i aktywnie spędzonym czasie na paintballu i grillu uczniowie ze swoimi opiekunami: p. dyrektorem Sławomirem Ożogiem, p. Marzeną Pisulą oraz p. Józefem Pirogiem wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Tak udany dzień zdecydowanie należy powtórzyć.

            (Marzena Pisula)

          • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

          • 1 września 2021 r.

            Msza świeta odbędzie się o godz. 9:00, następnie o godz. 10:00 będzie miał miejsce uroczysty apel w szkole, po którym uczniowie spotkają się z wychowawcami.

          • Pokazy z fizyki

          • 11 czerwca uczniowie klasy ósmej przedstawili swoim młodszym kolegom  nietypową lekcję fizyki, halę sportową zamienili na laboratorium i wykonali doświadczenia z ciekawymi przyrządami  między innymi z: krążkiem Newtona, maszyną do mieszania barw, wahadłem  Newtona, maszyną elektrostatyczną, prądnicą ręczną, elektromagnesem, pompą próżniową.

            Na koniec każdy uczeń mógł sam sprawdzić działanie urządzeń i zapytać starszych kolegów, jak działa dany przyrząd.

                                                                                                                                                Maria Bajek