• Konkurs plastyczny

          • Projekt kartki bożonarodzeniowej

            1. Organizatorem Konkursu jest Biblioteka Szkolna przy SP w Kamieniu Krzywej Wsi
            2. Konkurs organizowany jest w następujących kategoriach wiekowych:
              • I – klasy „0” – III
              • II – klasy IV – VIII
            3. Warunkami udziału w Konkursie są:
              • wykonanie kartki bożonarodzeniowej w formacie A4 (210mm x 297mm), zawierającej element przestrzenny. Kartki wykonane wyłącznie techniką płaską (rysunek, malarstwo) nie będą przyjmowane do konkursu;
              • praca na odwrocie powinna zawierać dane: imię i nazwisko, klasa;
              • kartki powinny nawiązywać tematycznie do obrzędów, zwyczajów oraz symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem
              • kartki nie powinny zawierać żadnych gotowych elementów cudzego autorstwa;
              • dopuszcza się pomoc osób dorosłych przy wykonaniu kartki.
            4. Wszystkie prace będą zaprezentowane na szkolnej wystawie;
            5. Czas trwania konkursu od 1 do 20 grudnia 2019 r.
            6. O przyznaniu nagród zdecyduje specjalnie powołana komisja konkursowa.
            7. Prace przyjmuje p. Grażyna Stolarz do 20 grudnia 2019 r.
            8. Kryteria oceny:
            • Poziom artystyczny wykonanej pracy;
            • Oryginalność, pomysłowość, pracochłonność, estetyka wykonania;
            • Stopień nawiązania do tradycji;
            1. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi w styczniu 2020 r.
          • Pasowanie na Ucznia

          • 24. 10. 2019 r.

            Dnia 24 października 2019 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.

            Uczniowie w obecności dyrektora szkoły, wychowawcy, nauczycieli, uczniów i rodziców, ślubowali uroczyście „(…) uczyć się pilnie, być dobrymi Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)”.

            Po części artystycznej zakończonej ślubowaniem, dyrektor szkoły - dr Sławomir Ożóg dokonał pasowania na ucznia przy pomocy ołówka, który był symbolem włączenia dzieci do grona uczniów naszej szkoły, oraz korzystania w pełni z praw i obowiązków ucznia. Każdy uczeń otrzymywał pamiątkowy dyplom wraz z upominkiem.

            Wszystkim pierwszoklasistom oraz ich rodzicom życzymy samych sukcesów i radosnych chwil w szkole. (E. R.)

          • Patriotyczna Droga Krzyżowa

          • Mały Katyń Ziemi Sokołowskiej

            Uczniowie naszej szkoły wraz z ks. proboszczem Piotrem Kuźniarem oraz dyrektorem szkoły Sławomirem Ożogiem uczestniczyli w Patriotycznej Drodze Krzyżowej organizowanej przez  Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Trzebusce.

            16 września o godz. 900 ponad dwustu uczniów reprezentujących wiele szkół naszego powiatu spotkało się przy obelisku upamiętniającym ofiary obozu przejściowego NKWD. Obóz funkcjonował w tym miejscu od sierpnia do listopada 1944 roku. W tym okresie więziono tam około 2000 osób (jednorazowo 250). W każdy czwartek odbywał się tam sąd doraźny, który wydawał wiele wyroków śmierci. Szacuje się, że znajdujący się nieopodal las turzański skrywa mogiły około 300 żołnierzy Armii Krajowej.

            Po informacjach wstępnych organizatora - pana Piotra Ożoga – uczniowie wysłuchali wierszy pani Sabiny Woś i wyruszyli w ponad trzykilometrową drogę krzyżową. Wędrując poprzez Trzebuskę, odmawiano  także modlitwę różańcową oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wszystkie modlitwy związane były tematycznie z cierpieniem więźniów obozu.

            Również i nasi uczniowie czynnie włączyli się w modlitwę, czytając przygotowane przez organizatorów rozważania poszczególnych stacji drogi krzyżowej.

            To niezwykłe spotkanie modlitewne zakończyło się przy pomniku upamiętniającym ofiary zbrodni  NKWD w turzańskim lesie.

            Należy się cieszyć nie tylko z tego, że nasi uczniowie uczestniczyli w tym pięknym, patriotycznym i religijnym spotkaniu, ale także z ich godnej i właściwej postawy.

            Sławomir Ożóg

          • Dzień Języków

          • 30 września 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków. Apel z tej okazji przygotowała z uczniami pani M. Pisula.

          • Dzień Chłopaka

          • 30 września 2019 r. uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w dyskotece szkolnej z okazji Dnia Chłopaka. 

          • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

          • Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!

            Jak co roku początek września to dla wszystkich uczniów czas powrotu z letniego wypoczynku do szkolnych ławek. W naszej szkole, jak i w całej Polsce, 2 września odbyły się uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny 2019/2020.

            Po uroczystej mszy świętej uczniowie naszej szkoły udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się wzruszająca uroczystość pożegnania pani dyrektor Doroty Piróg, która wraz z rozpoczęciem roku szkolnego odeszła na zasłużoną emeryturę. Pani dyrektor pełniła tę funkcję przez 25 lat, a niemal całe swe życie zawodowe związała ze Szkołą Podstawową w Krzywej Wsi. Najpierw uczynili to uczniowie , następnie rodzice i nauczyciele. Był to czas wzruszeń, wspomnień i refleksji.

            W dalszej części uroczystości powitaliśmy pana dra Sławomira Ożoga, który od 1 września 2019 r. pełni funkcję dyrektora naszej szkoły.

            Następnie odbyła się uroczysta akademia poświęcona rozpoczęciu nowego roku szkolnego oraz 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki odnoszące się do tej tematyki.

            Po akademii głos zabrał pan dyrektor, który przywitał  wszystkich uczniów, szczególną uwagę poświęcając najmłodszym, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z nauką. Przedstawił także wychowawców, którzy będą sprawować opiekę nad poszczególnymi klasami.

            Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Przed nimi nowy rok szkolny, nowe wyzwania i nowe sukcesy. Oby tych ostatnich było jak najwięcej!

            Krystyna Łach

          • Egzamin ósmoklasisty

          • Szanowni Rodzice

            W dniach 15, 16, 17 kwietnia odbędzie się egzamin klasy ósmej. Uczniowe pozostałych klas nie bądą mieć w tych dniach żadnych zajęć w szkole. 

          • „Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki”

          • 23. 10. 2018 r.

            Zgodnie z tradycją naszej szkoły dnia 23. 10. 2018 r. pierwszaki zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Uroczystość przebiegała w podniosłej i uroczystej atmosferze. Uczniowie w swoim wystąpieniu zaprezentowali się wspaniale. Wykazali się świetną recytacją wierszyków, znajomością przepisów ruchu drogowego oraz pięknym śpiewem. Następnie wypili przygotowany przez rodziców napój mądrości i odwagi. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów. Uroczystość  dostarczyła wszystkim  dużo wzruszeń i przeżyć, szczególnie dzieciom i rodzicom. (M. O.)

             

             

          • Wycieczka: Przemyśl – Markowa

          • 18. 10. 2018 r.

            Wycieczka odbyła się 18. października 2018 r. Jej celem w roku 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę było poznanie historii Przemyśla( grodu istniejącego  już od zarania polskiej państwowości), jego różnorodnej i ciekawej architektury oraz odwiedzenie obiektów sakralnych.  

            Zwiedziliśmy:

            - Zamek Kazimierzowski górujący nad Starym Miastem na wysokości 270 m n.p.m., który wybudowany został na polecenie Kazimierza Wielkiego, ale mieszkał w nim też Stanisław Poniatowski, a zarządzał i przeprowadził przebudowę starosta przemyski Piotr Kmita. Wiosną 2005 r. zamek doczekał się najnowocześniejszej w skali kraju iluminacji, zdobywając dzięki niej nagrodę. Dziś zamek jest siedzibą najstarszego amatorskiego teatru w Europie - "Fredreum". Na zamkowej baszcie znajduje się punkt widokowy.

            - Najważniejszy przemyski kościół, czyli Bazylikę Archikatedralną wybudowaną  w stylu gotyckim w XV i XVI w. na miejscu dawnej rotundy św. Mikołaja z XII-XIII w. W archikatedrze znajduje się otoczona kultem alabastrowa statua Matki Bożej Jackowej, pochodząca z końca XV wieku. Bazylika jest miejscem spoczynku relikwii bł. Jana Balickiego. Posiada też dobudowaną 71-metrową dzwonnicę z masywnym krzyżem.

            - Wyższe Seminarium Duchowne  erygowane 6 lutego 1687 r. przez biskupa Jana Stanisława Zbąskiego. W roku 1688 został wybudowany piętrowy budynek, a nieco później kaplica pod wezwaniem świętego Karola Boromeusza. Budynek ten był w następnych latach kilkakrotnie rozbudowywany. W latach 1724–1734 uczynił to biskup Aleksander Antoni Fredro, a następne rozbudowy miały miejsce w XIX i XX wieku. Obecnie seminarium liczy ok. 100 alumnów i jest jednym z najstarszych w Polsce.

            - Muzeum Archidiecezjalne im. św. Józefa Sebastiana Pelczara – muzeum sakralne zlokalizowane przy Placu Katedralnym w zabytkowym gmachu dawnej szkoły katedralnej z lat 1564-72 oraz w sąsiadującej z nim kamienicy. Najstarsza placówka muzealna województwa podkarpackiego.

            - Rynek przemyski, na którym swoją stacjonarną ławeczkę posiada dzielny wojak Szwejk, a nieopodal tryska fontanna z niedźwiadkiem z 1964 roku.

            Trasa wycieczki wiodła także przez Markową, gdzie znajduje się Muzeum Polaków Ratujących Żydów. Głównym celem MPRŻ jest  pokazanie bohaterskich postaw Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej pomagali Żydom, ryzykując życie swoje i swoich rodzin.  To pierwsza w Polsce placówka muzealna zajmująca się tematyką ratowania ludności żydowskiej podczas holokaustu na okupowanych ziemiach polskich. Wystawa główna pokazuje poznane i udokumentowane przypadki udzielania pomocy Żydom na terenie obecnego województwa podkarpackiego. (J. P.)

          • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

          • 12. 10. 2018 r. 

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego Dniem Nauczyciela, uczniowie klasy piątej przedstawili montaż slowno - muzyczny. W sposób humorystyczny piątoklasiści podziękowali Nauczycielom i pracownikom obsługi za ich całoroczną pracę. 

          • Dzień Języków Obcych

          • 02. 10. 2018 r.

            DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KAMIENIU KRZYWEJ WSI

            Po miesiącu przygotowań, dnia 2 października nauczyciele języków obcych anglistka pani mgr Marzena Pisula i germanistka pani mgr Beata Pelc razem z uczniami klasy piątej i ósmej przygotowały Dzień Języków Obcych w naszej szkole i przybliżyły całej społeczności szkolnej kraje anglojęzyczne i niemieckojęzyczne. Były piosenki, prezentacje oraz konkursy z nagrodami. Piosenkę w języku angielskim „Call me maybe.” wykonały brawurowo uczennice z klasy V. Ciekawą i kolorową prezentację o Australii przedstawiła ich koleżanka Laura, prezentację o USA przygotowała Martyna. Po prezentacjach wszyscy obejrzeli krótki film o Wielkiej Brytanii, której dotyczyły pytania konkursowe, przygotowane przez panią Marzenę. Rywalizacja wśród uczniów była ogromna, wszyscy bardzo chętnie się zgłaszali do odpowiedzi, aby otrzymać słodkości w nagrodę.

            Piosenkę w języku niemieckim pt. „Ich bin ein Computerfreak” zaśpiewała Ania z klasy VIII. Oprócz tego, wraz ze swoimi rówieśniczkami Julią i Dominiką przygotowały plakat z fotografiami na temat tradycji kulinarnych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Ich koledzy Patryk, Kuba i Paweł przedstawili prezentacje multimedialne o tych trzech krajach niemieckiego obszaru językowego. Natomiast pani Pelc opowiedziała jeszcze kilka ciekawostek o znanych markach i firmach niemieckich, jako że, kraj ten jest potęgą gospodarczą w Europie. Konkurs na temat krajów niemieckojęzycznych cieszył się również dużym zainteresowaniem wśród uczniów, słodką nagrodę wygrał nawet ksiądz proboszcz parafii w Krzywej Wsi.

            Wszyscy uczniowie, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej imprezy otrzymali drobne upominki i słodycze, które ufundowała pani dyrektor szkoły w Kamieniu Krzywej Wsi, pani mgr Dorota Piróg, której serdecznie dziękujemy za hojność i wsparcie w organizacji tego wydarzenia.

            Mamy nadzieję, że takie przedsięwzięcia mobilizują uczniów do dodatkowej pracy na rzecz szkoły, rozwijają ich umiejętności, poszerzają wiedzę o świecie oraz uczą odwagi do występowania przed publicznością i są okazją do nauki przez zabawę .Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok!

            Organizatorzy

            Marzena Pisula i Beata Pelc

             

             

          • Plan lekcji

          •  

            W zakładce "O szkole" znajduje się aktualny plan lekcji, obowiązujący od 3 września 2018 r. Można się z nim zapoznać bezpośrednio na stronie lub pobrać w formie pliku Word.